Mikor nem fizeti ki a biztosító az autómentés díját?
![](/asset/boritokep/mikor-nem-fizeti-ki-a-biztosito-az-automentes-dijat.jpg)
Mikor fizeti ki a biztosító a gépjármű elszállításának a díját?
Mikor az általunk üzemben tartott gépjárműre casco biztosítást kötünk, figyeljünk rá, hogy a megrendelt szolgáltatási csomag tartalmazza a lerobbant gépjármű elszállítását is. Ha, így teszünk, akkor az autómentős által kiállított számlával bemegyünk a biztosítóhoz, és a szállítás költségeit megtérítik számunkra.
Mikor nem fizet a Casco?
Abban az esetben, ha valaki ittasan vagy tudatmódosító szert fogyaszt és így ül a vezetői ülésbe, majd ezek után balesetet okoz, akkor biztosan nem fogja megtéríteni a kárát a biztosító! Ráadásul számíthat egy eljárásra is, aminek az az eredménye, hogy a jogosítványát részlegesen vagy végleg bevonják. Fontos kihangsúlyozni, hogy ebben az esetben még akkor sem fizet a biztosító, ha a szerződött félnek a cascojában az autó elszállításának a díja bele lett foglalva!
Még egy fontos megjegyzés: ha valaki ittasan vagy más tudatmódosító szert használva kárt okoz a másiknak, akkor a másik kárát rajta fogja behejtani a biztosító!
5 fontos tipp arra az esetre, ha valaki kárt okoz nekünk
Először győződjünk meg arról, hogy nem történt személyi sérülés (ha, igen, akkor hívjuk a mentőket és a rendőrséget). Készítsünk fotókat az esetről mobiltelefonunk segítségével (a GPS koordináták miatt érdemes a telefonon a helyzetjelző funkciót aktiválni). Töltsük ki az Európai Uniós kárbejelentő papírtÍrassuk alá a kárt okozóval, hogy elismeri a károkozás tényét (ez nagyon fontos). Ha nem tudunk megegyezni, hívjuk a rendőrséget, akik meg tudják állapítani pontosan, hogy mi történt.
Abban az esetben, ha valaki figyelembe veszi az itt leírt néhány gondolatot, akkor nagyon sok idegeskedéstől fogja magát megkímélni. Ráadásul az autómentés költségét sem kell saját magának zsebből kifizetnie.
Kormos Csaba miskolci autómentő
+36 20 5855 820